+48 61 630 38 97 | biuro@house-system.pl

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron, sklepów i portali – bardzo często zamiennie określane jako SEO (Search Engine Optimization) – to zakres konkretnych działań które mają na celu umieszczenie określonej strony po określonym haśle kluczowym na pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki.

Co daje nam pozycjonowanie?

Pozycjonowanie jest procesem który ma na celu wyświetlanie naszej strony osobą które w pole wyszukiwarki wpisują określone hasła kluczowe ściśle powiązane ze stroną internetową. Celem pozycjonowania jest wygenerowanie wartościowych odwiedzin dopasowanych do danej działalności.

Pozycjonowanie – od czego to zależy?

To pytanie zadaje bardzo wiele osób. Pomimo zmieniających się algorytmów idea pozycjonowania pozostaje ta sama – głównym czynnikiem powodującym wzrost pozycji w wyszukiwarce są linki prowadzące do naszej strony (link prowadzący do naszej strony jest swego rodzaju pozytywnym głosem na naszą witrynę internetową). Linki mogą być jednak dobre i złe. Dobre wpływają pozytywnie na pozycje strony, linki złe powodują obniżenie strony w wynikach wyszukiwania bądź całkowite jej zniknięcie.
Oczywiście „nie samymi głosami z innych stron nasza strona żyje” dlaczego kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest optymalizacja serwisu. Optymalizacja oznacza przystosowanie zarówno kodu strony jak i jej treści pod kątem przydatności użytkowników a przez to także dla algorytmów wyszukiwarki.
Warto podkreślić, że algorytmy wyszukiwarki są dziś rozwinięte na wzór zwykłego użytkownika – dosłownie czytają tak jak my!

Dlaczego nie ma mnie w Google?

Jeżeli nie zostały podjęte jeszcze żadne kroki w zakresie pozycjonowania i optymalizacji to właśnie to jest Twój główny problem. Zapytaj nas o propozycje haseł oraz wycenę usługi pozycjonowania.
Jeżeli jednak podjąłeś już współpracę z inną firmą i nie masz żadnych efektów to brak pozycji może oznaczać bardzo złożony problem z witryną lub działaniami związanymi poza nią. Koniecznie skontaktuj się z nami a my przygotujemy dla Ciebie kompleksową analizę Twojego serwisu. Dzięki naszej analizie dowiesz się „co dolega Twojej stronie?”.


Ile kosztuje pozycjonowanie?

Na to pytanie dopiero jesteśmy wstanie odpowiedzieć dopiero po przeprowadzeniu analizy Twojej branży, strony i jej potencjału. Bez tych czynników wycena to jak wróżenie z fusów. Nie daj się nabrać na pozycjonowanie za 99zł bo przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Zapytaj nasz o indywidualną wycenę dla Ciebie.